Zasady tworzenia silnego zespołu

Oise Trade Polska
Struktura Oise Trade Polska
Funkcja firmy Oise Trade
Rekrutacja w Oise Trade
Zasady Oise Trade spółka z ograniczoną odpowiedzialnością
Ludzie są jednym z głównych aktywów, na którym musi polegać właściciel firmy. Wszelkie aktywa trwałe można kupić lub odnowić. Aby to zrobić, masz możliwość przyciągnięcia inwestora, podjęcia działań zwiększających sprzedaż lub zaciągnięcia pożyczki. Ale taki atut, jak zespół, jest bardzo trudny do szybkiego zdobycia. Zwykle zajmuje to lata.
Oise Trade Polska zapoznaje Cię z podstawowymi zasadami budowania zespołu:

  1. Silni gracze.
  2. Rozbudowana funkcja rekrutacyjna.
  3. Cel.
  4. Przejrzysta struktura organizacyjna.
  5. System rozwoju wewnętrznego.
  6. Zasady.
  7. Kultura korporacyjna.
  8. Lider.
Silny zespół składa się tylko z silnych i niezawodnych zawodników.
Kiedy taki zespół przyjmuje słabych zawodników, zaczyna na tym cierpieć. Nieważne, jak profesjonalni są Twoi sprzedawcy, nieważne, jak doskonała jest produkcja, jeśli zatrudnisz słabego specjalistę z marketingu, po prostu nie będziesz miał klientów.

Członkowie zespołu muszą mieć cechy osobowości pasujące do modelu kultury korporacyjnej. Aby to zrobić, musisz odbyć wiele rozmów z pracownikami, ale nie każdy pracownik wysłucha Twoich pomysłów. Wiele osób pracuje wyłącznie dlatego, że muszą utrzymać siebie lub swoją rodzinę. Bardzo ważne jest, aby ludzie byli podekscytowani pomysłem na działanie firmy.

Wszyscy gracze w Twojej drużynie muszą być nie tylko silni, ale także niezawodni. Nie należy tolerować osób, które podważają kulturę korporacyjną i uniemożliwiają rozwój firmy.

Jeśli dana osoba nie pasuje do kultury korporacyjnej, możesz dać jej szansę na zmianę. Oczywiście z wyjątkiem przypadków, gdy naruszane są ramy etyczne i moralne (człowiek kłamie, sabotuje pracę zespołu, kradnie itp.). Porozmawiaj z pracownikiem, ustal termin zmian i umów się na nowe spotkanie. Jeśli nie ma postępu, lepiej wymienić osobę.

Członkowie zespołu Oise Trade Polska
Liderzy firmy Oise Trade
Kultura Oise Trade spółka z ograniczoną odpowiedzialnością
Zasady dropshippingu w Oise Trade
Zaawansowana rekrutacja
Aby móc szybko zmieniać pracowników, potrzebna jest silna rekrutacja. Powinna to być osobna funkcja w strukturze organizacyjnej. Kierownicy działów nie powinni szukać personelu. Im szybciej zatrudnisz rekrutera, tym lepiej. Pomoże Ci zbudować silny zespół, który chcesz zobaczyć.

Cel
Aby grupa ludzi mogła stać się zespołem i działać jako jeden zespół, musi znać cel. Jednym z głównych zadań lidera jest sformułowanie celu i ciągłe mu o nim przypominanie. Porażki, problemy i trudności zawsze odwracają uwagę od celu i skupiają uwagę na innych sprawach. Oceniając wyniki swojej pracy, ustalając plany na kolejny okres, nie zapomnij przypomnieć im, po co to wszystko się robi.
Struktura organizacyjna
W dobrym, prawdziwym zespole każdy zawodnik zna swoją rolę i funkcje swoich partnerów. Tylko w tym przypadku interakcja będzie skuteczna.

Jeśli firma nie ma struktury organizacyjnej i nie są zbudowane procesy biznesowe, nie spodziewaj się, że będziesz miał porządek. Są firmy, w których wszyscy robią wszystko. W takiej grupie ludzi nie da się osiągnąć pracy zespołowej, bo to zakłada spójność. Nawet najlepsi ludzie w takich firmach wpadną w cykl chaosu.

Ale jest też minus. Właściciele i menedżerowie firm, starając się pomóc pracownikom i dać z siebie wszystko, przejmują na siebie jak najwięcej różnych funkcji. Pozostali uczestnicy tej zabawy zamieniają się w widzów i radośnie biją brawa, gdy lider zrobi coś dobrze. I w tym czasie ugina się pod ciężarem wszelkiego rodzaju obowiązków i odpowiedzialności. To nie jest praca zespołowa. Jeśli chcesz być liderem zarządzającym zespołem, musisz przydzielać pracę innym osobom i dbać o to, aby została ona wykonana.

Aby skutecznie zarządzać firmą, konieczne jest opracowanie struktury funkcjonalnej z określonymi ośrodkami odpowiedzialności, oczekiwanymi wynikami pracy i ustalonymi procesami biznesowymi. Każdemu członkowi zespołu należy dokładnie powiedzieć, na czym polega jego praca i w jaki sposób powinien współdziałać z innymi.

Problemy Oise Trade spółka z ograniczoną odpowiedzialnością
Osoba odpowiedzialna za marketing w Oise Trade
Pomysły na dropshipping w Oise Trade
Wewnętrzny system rozwoju
Jeśli masz małą firmę, np. 10 pracowników, możesz osobiście zarządzać zespołem. Wraz z powiększeniem personelu i utworzeniem struktury pojawią się kierownicy działów. I będą odpowiadać za swoich pracowników, ich motywację, wyznaczanie celów, dyscyplinę, rozwój, efektywność pracy i inne czynniki.

Wielu kierowników działów to dobrzy marketerzy, menedżerowie i finansiści, ale nie wiedzą, jak zarządzać personelem. Jeśli kierownik nie ma umiejętności zarządzania, to weź pod uwagę, że ta część firmy nie działa efektywnie.

Dlatego konieczne jest poświęcenie czasu na rozwój liderów. Wysyłaj ich na szkolenia, opracowuj programy szkoleniowe, definiuj standardy compliance, przeprowadzaj certyfikaty. Wszyscy kierownicy działów powinni zostać doprowadzeni do jednego standardu zarządzania personelem.

Zasady
Jest to kodeks, który jasno określa, co jest dopuszczalne w zespole, a co nie. Reguły nie pojawiają się same. Muszą być tworzone przez lidera.

Niektórzy nie lubią instrukcji, regulaminów itp. Nie da się jednak stworzyć silnego zespołu, jeśli przynajmniej podstawowe zasady i reguły pracy nie zostaną spisane na papierze.

Kultura korporacyjna
Zarządzanie zasobami ludzkimi to równowaga pomiędzy dwiema grupami narzędzi: administracyjną i kulturową. Im lepsza kultura korporacyjna, tym mniej narzędzi do zarządzania administracyjnego potrzebujesz. W tym przypadku ludzie pracują w oparciu o świadomość, odpowiedzialność, rozwijanie właściwych nawyków i jakość interakcji.

Narzędzia administracyjne to metody przymusu. Sprawiasz, że ludzie pracują. Im niższy poziom kultury korporacyjnej, tym więcej narzędzi administracyjnych potrzebujesz. Ważnym podejściem do zarządzania personelem jest skupienie się na tworzeniu kultury korporacyjnej na wysokim poziomie. Cechą charakterystyczną zdrowego zespołu jest współpraca, która sprawia radość wszystkim pracownikom.

Lider
Zespół nie może funkcjonować bez kapitana. Musi wyznaczać cele, przypisywać role, monitorować wyniki i szukać efektywności u członków zespołu. Jest to obszar odpowiedzialności menedżera. Na czele skutecznego zespołu zawsze stoi świadomy i kompetentny lider, który wie, co robi. W takim przypadku zespół będzie istniał przez długi czas, a nie tylko istniał, ale rósł i rozwijał się.

Firma Oise Trade organizuje szkolenia dla pracowników i menadżerów firm, które pomagają stworzyć silny i zmotywowany zespół ze wspólną wizją przyszłości. Odpowiednio zmotywowany zespół pozwoli Ci zająć wysokie miejsce na rynku.
Przeczytaj więcej wiadomości na naszym blogu